У "Світанку" розпочалися зйомки передачі "Навколо світу за одне літо". Наші дітлахи відвідали індіанців - корінних американців, стильних та запальних мексиканців танеймовірно веселих африканських папуасів. А потім запросили до нашої батьківщини та пригостили вітамінними смаколиками і освіжаючим коктейлем мохіто. З нетерпінням чекаємо продовження зйомок. Було драйвово!


Продовжуємо шанувати традиції роду українського!

 На свято Петра та Павла відбувся

цілий калейдоскоп приємних подій:

у ранньому віці було ароматне та різнобарвне Свято квітів;

у групах молодшого віку  - неймовірно захоплююче Свято води

у групах середнього та старшого віку - вишукано-елегантний Парад капелюшків.


Ягідний день!!!!!

Смакота!!!

(22.06.2018 р.)


"Ой, на Івана, та й на Купала!"


Музична  

розвага

до дня Конституції

"В Україні ми живемо,

дуже любимо її!"


День захисту дітей 01.06.2018 р.

 


Звіт керівника дитячого садочка перед громадськістю відбувся 31 травня 2018 року. Присутні батьки та депутати Сумської міської ради (Бутенко Д. М. , Богодушко Б. І.) та працівники садочка почули про підсумки діяльності ДНЗ протягом 2017 - 2018 року та переглянули фрагменти освітньої діяльності.


Відчинив наш садочок двері для випускників груп "Сонечко" та "Золота рибка", подарував радісні та щемливі моменти прощання із дитинством і провів у першу серйозну путь до школи. Нехай ваша доля буде завжди світлою!


Тематична розвага до Дня вишиванки зібрала батьків найменших малят із груп "Малючок" та "Дзвіночок". Для них підготували виступ справжні артисти нашого садочка. А згодом відбулися родинні посиденьки за чаєм для матусь та бабусь. Шануймо традиції роду українського!


Результативний трудовий тиждень: городину висадили, клумби упорядкували. Наші вихованці добре потрудилися, час відпочити.


Ушанування памяті загиблих у роки Великої вітчизняної війни нашими вихованцями 8 травня у День памяті та примирення.


"Молоде покоління за безпеку дорожнього руху"!

Протягом Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності вихованціі груп середнього віку "Квіточка" і "Казочка" здійснили пішохідний перехід до проїжджої частини та закріпили на практиці правила пішохода.


Участь в екологічній акції

"Дерево випускника - 2018".

Випускники груп "Сонечко" та "Золота рибка" разом із своїми батьками висадили 8 яблуньок у саду "Світанку".

Тепер вони зможуть поласувати соковитими яблучками на початку нового навчального року.

А ми їх чекатимемо!


Своїм досвідом роботи  з теми

"Досліджуємо світ разом"

поділилася вихователь Мяус К. Д.

на сторінках щомісячного науково-методичного журналу Міністерства України для педагогів і батьків

"Дошкільне виховання" № 4 2018 року.

Її заняття-експериментування "Як малята експериментували і "Фіксикам" допомагали" стане в нагоді вихователям, які прагнуть навчити своїх вихованців умінню застосовувати набуті знання на практиці.


22 квітня екологічне свято - День Землі. Наші вихованці разом з батьками долучились до акції "Посадимо фруктовий сад" і висадили 16 фруктових дерев. Тепер дітки зможуть ласувати власними яблучками, грушками, персиками, вишнями, черешнями, малиною та ожиною. 

Прикрашати Землю - це так чудово!


 Наші вихованці не залишились осторонь: разом з батьками підготували новенькі шпаківні та розмістили їх на території закладу.

День відкритих дверей

Забезпечення гармонійного розвитку особистості дитини,  її фізичного і психічного здоров’я – основне завдання діяльності Сумського дошкільного навчального закладу № 27 «Світанок» У цьому в День відкритих дверей змогли переконатися присутні гості: родини майбутніх вихованців та представник управління освіти і науки Сумської міської ради Радченко І. М. 


Міжнароднийдень дитячої книги

Книги дружать з дітворою, 

Полюби їх у житті- 

І улюблені герої 

Будуть друзями в путі.

Сторінки книжок завітних

Всіх нас доброму навчать- 

Працювати, і учитись, 

Й Батьківщину шанувать!

      2 квітня  святкували і вихованці "Світанку". 

У групі молодшого віку "Зірочка" дітки разом з батьками організували виставку улюблених книжечок, провели заняття з розвитку мовлення "В гостях у казочки", взяли участь у виготовленні книжечки-саморобки "Мої улюблені казки". А у другу половину дня запросили на перегляд театралізації словацької народної казки "В гостях у Сонечка".


День здоровя у березні пройшов надзвичайно весело! Усім чудово відомо, що сміх продовжує життя, тож вихованці середніх груп 30 березня підготували для всіх сеанс сміхотерапії - свято гумору. Було дійсно весело та цікаво!


Святкування Всесвітнього дня театру

27 березня 2018 року

у "Світанку"

Маленькі актори групи молодшого віку "Їжачок" запросили всіх присутніх у ЗДО на перегляд вистави (казка "Теремок" з новими героями")


Всесвітній день поезії 21 березня 2018 року


Свято Мами і Весни

(12.03.2018 - 15.03.2018 р.)


День здоровя у лютому


Ой, яка чудова,

світла і багата

українська мова,

мова мами й тата!

Мова мами й тата, діда і бабусі.

Знаю її добре, ще краще навчуся.

21 лютого у нашому закладі дошкільної освіти святкували Міжнародний день рідної мови:

- у всіх вікових групах проводилися тематичні заняття, ігри, бесіди;

- для педагогів вихователь-методист провела майстер-клас «Формування мовленнєвої компетентності дошкільників шляхом підвищення мовної культури педагогів»;

- у другу половину дня затишна актова зала зібрала дітлахів на тематичну розвагу "Хай лунає рідна мова!"


Стрітення належить до числа давніх свят.За народними віруваннями, цього дня – 15 лютого – зима зустрічається з весною. Стара баба Зима сперечається з молодою дівчиною Весною, кому йти, а кому вертатися. Якщо до вечора стало тепліше – перемогла Весна, якщо холодніше – Зима.

Святкували і вихованці "Світанку" разом із Зимою та Весною.


Навіть коли непогода на вулиці, вихованці ЗДО "Світанок" не сумують: гостинно "вдчинила двері казка..." і зібрала для перегляду театральної діяльності дітлахів у актовій залі.


Колективний перегляд заняття  за темою «Подорож до  міні-музею народної іграшки» для колег провела молодий вихователь групи середнього дошкільного віку "Казочка"  Яцишена М. В.


26 СІЧНЯ - ДЕНЬ ЗДОРОВЯ У "СВІТАНКУ"


Сніжну бабу ми ліпили,

На санчата посадили.

Повезем її гуляти,

А вона від нас – тікати.

Ми за нею скоком, скоком,

А вона все боком, боком,

За щось зачепилася,

З гірки покотилася.

 

Радощам дітвори немає меж: випав довгожданний сніг у цьому році!


Ми щедруєм і співаєм під вікном.

Щастя, долі вам бажаєм всім гуртом.

Хай квітують ваші ниви золоті,

Щоб життя було щасливе в майбутті.


Новорічне свято зустрічають вихованці "Світанку"

 

У нічний казковий час

Рік Новий прийшов до нас,

Він приніс свої вітання

І найкращі побажання -

І людині, і родині,

і матусі - Україні!!!


Святого Миколая дітлахи нашого "Світанку" чекали цілий рік: намагалися поводити себе гарно, робити добрі справи, вчили віршики, писали йому листи, загадували бажання. І ось він іде попід вікнами садочка, стукає у двері кожної групи та роздає подарунки! Радощам немає меж!!! Вогники щастя спалахували у дитячих очах, а у дорослих від цього прехоплювало подих!


    7 грудня 2017 року набазі ЗДО № 27 "Світанок" був проведений семінар для сестер медичних старших Сумських закладів дошкільної освіти з теми:

“Огляд дітей стосовно виявлення педикульозу та різних захворювань шкіри”.

    Мета семінару: підвищення обізнаності 

сестер медичних старших у вирішенні актуальних 

питань стосовно виявлення педикульозу та різних 

захворювань шкіри.

    Семінар відкрила Феденко Олена Олексіївна, головний спеціаліст управління освіти і науки Сумської міської ради.

    Презентувала заклад та назвала пріоритетні напрямки роботи ЗДО

Галілей Антоніна Іванівна, завідувач.

    Питання "Педикульоз та шкірні захворювання у дітей" розкрила Симоненко Лариса Михайлівна, викладач педіатрії Сумського медичного коледжу Лопаногова Наталія Іванівна, завідувач санітарним пропускником відділення дезінфектології Сумського міськрайонного відділу ДУ “Сумський обласний ОЛЦ МОЗ України”.

    Досвідом роботи щодо огляду дітей сестрою медичною старшою ділилася Свистюла Марина Олександрівна сестра медична старша Сумського ЗДО № 27 "Світанок". 

    З використанням дезінфекційних засобів у закладах дошкільної освіти познайомила присутніх Мовчан Ольга Миколаївна, помічник лікаря - епідеміолога відділення дезінфектології Сумського міськрайонного відділу ДУ “Сумський обласний ОЛЦ МОЗ України” .

    Особливості ведення документації сестри медичної старшої закладів дошкільної освіти розкрила Антипенко Ірина Анатоліївна, лікар загальної гігієни Сумського міського управління головного управління Держпродспожи служби у Сумській області.

    Веселим продовженням семінару була театралізована вистава «Ліки для Нюші» ( Вірчак Ірина Василівна, муз. керівник, Волошина Лариса Валентинівна, інструктор з фізкультури).

    Підсумки підвела Феденко Олена Олексіївна, головний спеціаліст управління освіти і науки Сумської міської ради.


  6 грудня 2017 року "Світанок" гостинно запросив усіх на загальні батьківські збори з теми "Фізкультурно-оздоровча робота в ДНЗ". Гостями біли заступник Сумського міського голови Мотречко В. В. та депутат Сумської міської ради Богодушко Б. І.

  Завідувач ДНЗ А. І. Галілей познайомила присутніх із основними засадами фізкультурно-оздоровчої роботи. Більш детально про ці питання розповіли інструктор з фізкльтури Волошина Л. В. та сестра медична старша - Свистюла М. О. Про емоційне здоровя мову вела практичний психолог закладу - Плужник Л. В.

    Цікавм моментом бів прегляд практичної діяльності вихованців із використанням нетрадиційних методик оздоровлення: нестандартне фізкультурне обладнання, засоби ІКТ, нетрадиційні методики оздоровлення. 

   Як і батькам, такі запрошеним представникам місцевої влади збори стали ще одним підтвердженням того, що у "Світанку" турбота про здоровя вихованців залишається одним із найважливіших завдань.


Дегустація обідніх страв батьками

29 листопада дитячий садок гостинно зустрічав батьків наших вихованців для проведення дегустації обідніх страв. Кожен зміг спробувати порцію обіду своєї дитини на смак, відчути аромат та оцінити якість приготування страви.

Тиждень толерантності в нашому "Світанку"

Бути людяним, чуйним, доброзичливим у сучасному світі надзвичайно складно, особливо складно цтого навчити дитину. Та це не про наших педагогів! Протягом тижня з 13 по 17 листопада на чолі з  творчим та креативним практичним психологом Плужник Л. В. ми поринули у світ добра та душевної доброти. 

Людмила Віталіївна у рамках Тижня толерантності провела такі форми роботи:

Творчу гру з педагогами та батьками вихованців «Кошик гарних справ» 

Виставку дитячих малюнків «Давайте жити дружно»

поновила інформацію в "Психологічному віснику" «Психолог повідомляє» на тему: «Дієта для толерантних»

 

Квест для дітей середнього дошкільного віку "Квіточка" і "Казочка" «Дружба найдорожчий скарб»

Консультацію для педагогів: «Поняття про толерантність, її  значення в роботі з дітьми

Заняття у групах старшого дошкільного віку "Сонечко" та "Золота рибка" «Пригоди на стежині добра»

Дидактичні вправи з дітьми різних вікових груп: «Комплімент», «Усмішка по колу», «Подаруй посмішку»

 

Перегляд мультфільму для дітей раннього віку: «Лунтик та його друзі»


Проведення майстер-класів

Наша практикантка

На базі нашого садочку проходила практику студентка СумДПУ ім. А. С. Макаренка Кононенко І. С. Проявила себе творчим, активним та старанним педагогом. 

За час практики Ірина Сергіївна відвідувала та самостійно проводила заняття, була учасником педгодин. 

Особливо цікавим було проведення студенткою майстер-класу для педагогів  із тістопластики. 

Наш колектив щиро бажає Ірині Сергіївні творчих успіхів та натхнення!


Народне ремесло - корінь української душі

День української мови та писемності 9 листопада у "Світанку" пройшов неординарно та цікаво. Педагогів на майстер-клас із виготовлення національного оберегу ляльки-мотанки запросила вихователь групи раннього віку Казимирчук Л. М. Усі поринули в спогади про дитинство та свою улюблену іграшку, дізналися про значення ляльки-мотанки та самостійно виготовили справжні обереги.

Тиждень сім’ї
 

 

Сім’я – найбільша вихователька

 підростаючих поколінь

за всіх часів й у всіх народів.

 

К. Д. Ушинський. 

Тренінгове заняття

для батьків

вихователя-методиста

Л. В. Воробйової

"Діти - дзеркало батьків"

Виставка осінніх поробок

"Таланти нашої сімї"

Свято

"Зіркова сімя".

Фестиваль

майстер-класів


Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності


Батьківські збори для дітей старшого дошкільного віку

 

18 жовтня у Сумському ДНЗ № 27 "Світанок" відбулися батьківські збори для батьків дітей старшого дошкільного віку, на які були запрошені представники Сумської ЗОШ № 5.

Спочатку в тісному колі працівники обох колективів обговорили стан адаптації випускників 2016 - 2017 навчального року. Завідувач ДНЗ А. І. Галілей назвала основні зміни та положення у новому Законі "Про освіту", які чекатимуть на майбутніх першокласників. Вихователь-методист Воробйова Л. В. познайомила батьків із вимогами БКДО щодо підготовки дітей до школи. А учителі, які займатимуться із пешокласниками у наступному році висловили свої поради та побажання щодо підготовки дітей до навчання у школі.


Фестиваль "Гармонія руху"

На виконання наказу управління освіти і науки Сумської міської ради від 06.10.2017 №838 « Про проведення І (міського) етапу обласного фестивалю «Гармонія руху» у дошкільних навчальних закладах міста в 2017 році» та наказу Сумського ДНЗ № 27 «Світанок» від 11.10.2017 № 104 « Про участь у І (міському ) етапі обласного фестивалю «Гармонія руху» у дошкільному навчальному закладі» в Сумському ДНЗ № 27 «Світанок» з 16.10.2017 по 27.10.2017 р. проходив фестиваль «Гармонія руху» за участю педагогів, батьків та вихованців.

Відповідно до розробленої програми фестивалю проходили заходи, спрямовані на збереження та зміцнення здоров'я дітей, якими передбачено проведення різних форм організації дитячої життєдіяльності.

-         «Дні рухливих ігор» 17 – 19 жовтня;

-         «День оздоровчого бігу» 20 жовтня;

-         «Дні веселих естафет» (23 – 25 жовтня);

-         «День розваг» 26 жовтня;

-         «День здоров'я» 27 жовтня.

 

У фестивалі взяло участь 107 вихованців з різних вікових груп та 56 батьків, 17 педагогів.

Традиційним стало у нашому садочку проведення в останню п’ятницю щомісяця «Дня здоров’я». Цей захід дуже подобається як вихованцям та  їх батькам, так і  всім працівникам ДНЗ. Спортивно-музична зала запрошувала веселою музикою до ранкової гімнастики. У цей день в усіх вікових групах проводилася різноманітна освітня робота:

-         дітки раннього віку (групи «Малючок», вихователь – Некипіла Т. М. та «Дзвіночок», вихователь Казимирчук Л. М.) вчилися кидати і ловити м’ячики, клубочки, робили самомасажі з допомогою олівчиків. А ще смакували вітамінчиками (морква, капуста, яблучка) від Зайчика Вуханя;

-         до молодших дошкільнят (групи «Зірочка», вихователь Швадченко О. О., «Їжачок», вихователь Мяус К. Д.) у фітовітальню завітали їхні батьки. Приємне чаювання з лікарськими рослинами (липа, м’ята, ромашка), заготовленими влітку та медом створило атмосферу сімейного затишку, де всі обговорили свої  успіхи, досягнення та зміни у розвитку дітей.

-         вихованці середніх груп  «Квіточка» (вихователь Гулакова М. К.) та «Казочка» (вихователь Яцишена М. В.) розглядали ілюстрації альбому « Ми зі спортом дружимо» та знайомилися із видатними сумськими спортсменами за допомогою презентації. Своїми мріями вони поділилися у вигляді малювання улюбленого виду спорту.

Старші дошкільники організували конкурс між групами «Золота рибка» (вихователь Брянцева М. Ю.) та «Сонечко» (Кейзерова Г. О.) на краще проведення ранкової гімнастики, гігієнічної гімнастики після денного сну, кращої лічилки, мирилки та рухливої гри. Перемогла дружба, яку закріпили вітаміно- та сміхотерапією

Атмосфера свята «Гармонія руху» сприяла формуванню в дітей поняття про здоровий спосіб життя та бережного ставлення до власного здоров'я, залученню батьків до фізкультурно – спортивних заходів дошкільного закладу.