Звіт керівника про діяльність ДНЗ № 27 "Світанок" за 2017 - 2018 н. р.

    Сумський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 27 «Світанок»  м. Суми, Сумської області знаходиться за адресою: м. Суми, вулиця Баранівська (Червонопрапорна), 23, працює з 1963 року.

     Профіль ДНЗ – загально-розвиваючий.

Режим роботи ДНЗ 5-денний.

Проектна потужність - 150 місць.

На 29.05. 2018 року функціонувало 8 груп, у яких виховувалося 165 дітей:

2 групи раннього віку («Малючок» та «Дзвіночок»);

2 групи молодшого  дошкільного віку («Їжачок» та «Зірочка»);

2 групи середнього дошкільного віку («Квіточка» та «Казочка»);

2 групи старшого дошкільного віку («Золота рибка» та «Сонечко»);

Режим роботи установи – 10,5-годинний (7 груп);

Працює чергова група з 12-годиннним режимом (з 7.00 до 19.00);

          Протягом 2017 – 2018 н. р. дошкільний заклад працював в україномовному режимі, керуючись Законами України  «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Базовим компонентом дошкільної освіти, Концепцією національно-патріотичного виховання, Положенням про дошкільний навчальний заклад, проектом Концепції розвитку освіти на період 2015-2025 роки, власним Статутом, продовжував втілювати в практику оптимальні форми та методи роботи з розвитку особистості дитини, її нахилів та здібностей.

         Відповідно річного плану роботи колектив Сумського ДНЗ № 27 «Світанок» протягом 2017 – 2018 навчального року працював над реалізацією таких освітніх завдань:

         1. Підвищення якості освіти дошкільників через активне впровадження в навчально-виховних процес ІКТ;

        2. Формування у дошкільників норм загальнолюдської моралі засобами національно-патріотичного виховання;

       3. Удосконалення культури мовлення педагогів та вихованців шляхом застосування інтерактивних форм роботи.

Освітній процес забезпечували 22 педагоги:

1 завідувач;

1 вихователь-методист;

1 практичний психолог;

1 музичний керівник;

1 інструктор з фізкультури;

17 вихователів.

За кваліфікаційним рівнем:

-         11 тарифний розряд -13

-         «спеціалістів» - 4

-         «спеціалісти І категорії» - 3

-         «спеціалісти ІІ категорії» -0

-         «спеціалісти вищої категорії» - 2

За рівнем освіти :

-         Вищу педагогічну освіту мають – 12 (54,6%)

-         Вищу педагогічну дошкільну освіту мають – 4 (18,1 %)

-         Середню спеціальну освіту мають – 6 (27,2%)

Вікова категорія педагогів:

-         До 30 років – 11 (50%)

-         31 – 40 років –  3 (14%)

-         41 – 50 років – 5 (22,2%)

-         51 – 55 років – 3 (13,6%)

Стаж педагогічної діяльності:

-         Молоді спеціалісти (до 3-х років) – 6 (27,2%)

-         3 – 10 років стажу – 5 (22,2%)

-         10 – 20 років стажу – 5 (22,2%)

-         Понад 20 років – 6 (27,2%)

         Результати спостереження за якістю організації  освітнього процесу, співбесіди з працівниками, тематичні та комплексні перевірки, оперативно-оглядовий контроль,  дають підстави стверджувати, що загалом педагоги закладу спрямовують діяльність на  створення сприятливих умов для формування особистісної зрілості дитини, її базових якостей, на цілісний і загальний розвиток дитини (За БКДО).

Збереженню психічного здоров’я дошкільників сприяє робота практичного психолога Плужник Л. В. Вона постійно здійснює діагностику психічного розвитку дошкільників та поглиблену діагностику дітей з мовленнєвими порушеннями для обстеження на ПМПК. Постійно проводить роботу з дітьми, батьки яких перебувають або перебували в зоні АТО. Наслідком роботи є покращення рівня цілісної  компетенції дошкільників.

Для збереження та зміцнення фізичного здоров’я дітей у закладі постійно проводиться фізкультурно-оздоровча робота інструктором з фізкультури Волошиною Л. В.. Основними формами роботи є заняття з фізичної культури (згідно з розкладом занять), ранкова гімнастика та гімнастика після денного сну, рухливі ігри,  спортивні свята і розваги, Дні здоров’я.

Аналіз засвоєння основних рухів показав:

-         Високий рівень мають 64 %дітей

-         Середній рівень у 25 % дітей

-         Низький – у 11 % дітей.

Одним із напрямків роботи педагогічного колективу закладу є здійснення комплексної підготовки дітей до нової української школи, формування здорової, життєздатної, компетентної особистості. У рамках співпраці із ЗОШ № 5 була започаткована робота по створенню спільного «Батьківського сенату» з питань переходу до Нової школи.

Формуванню у дітей цілісного уявлення про навколишній світ допомагає проведення інтегрованих, комплексних, бінарних занять. За результатами моніторингу вихованці мають такі показники:

Високий рівень розвитку – 36,5%

Достатній - 52,5%

Середній – 12%

Початковий – 0%.

         Запорукою успішної реалізації поставлених освітніх завдань була самоосвіта педагогів та робота по збагаченню методичної скарбнички кожного вихователя. У грудні 2017 року у ДНЗ № 27 «Світанок» був проведений конкурс    на кращу методичну розробку, переможці  якого брали участь у І міському етапі обласної виставки-огляду кращих методичних розробок педагогічних працівників (посібник «Краплинки настрою» практичного психолога Плужник Л. В. посів ІІ місце у номінації «Дидактичні матеріали»).

         Педагоги закладу в  2017 – 2018 н. р. розпочали роботу над впровадженням у свою діяльність музейної педагогіки.

         Курси підвищення кваліфікації при Сумському ОІППО пройшла інструктор з фізкультури Волошина Л. В. та кухар Філоненко Н. О.

         Протягом 2017 – 2018 н. р. атестацію пройшло 5 педагогів:

         Галілей А. І., завідувач, підтвердила раніше присвоєну кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та відновлено звання «вихователь-методист»;

         Воробйовій Л. В. вихователю-методисту, позачергово присвоєна кваліфікаційна категорія «спеціаліст першої категорії»;

         Казимирчук Л. М., вихователь, підтвердила відповідність раніше присвоєному (9) 11 тарифному розрядові;

         Плужник Л. В., вихователь,  підтвердила  відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст»;                                                                

         Швадченко О. О., вихователь, підтвердила  відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст».

         На високому рівні організована робота з батьками. Упродовж року вони були активними учасниками благодійних акцій, конкурсів, походів,  виставок, свят і розваг. Під час проведення Тижня сім’ї продемонстрували свої таланти та винахідливість, приймали участь у Фестивалі  майстер-класів, проявили творчість та фантазію у створенні декорацій для проведення  різних заходів.

         Якісне медичне обслуговування сестри медичної старшої Свистюли М. О.  сприяло зниженню показників захворюваності: на 01.06.2017 р. – 5,7 дні на 1 дитину, на 01.06.2018 р. – 4,8 дні на одну дитину.

         7 грудня 2017 року на базі ЗДО № 27 «Світанок» був проведений семінар для сестер медичних старших Сумських закладів дошкільної освіти з теми: «Огляд дітей стосовно виявлення педикульозу та різних захворювань шкіри».

         Під час проведення Дня відкритих    дверей батьки та гості мали змогу переглянути організацію освітнього процесу педагогами закладу та дізнатися всю  необхідну інформацію.

Протягом 2017 - 2018 навчального року активно проводилась робота  щодо залучення позабюджетних коштів та раціонального їх використання, а також організація батьків щодо благоустрою території дошкільного закладу, проведення косметичних ремонтних робіт.

Матеріальна база ДНЗ у значній мірі утримувалась за рахунок коштів місцевого бюджету, додатково виділених коштів за ініціативи депутатів Мотречко В.В., Бутенко Д.М., Богодушко Б.І., Зименко О.В., благодійної спонсорської допомоги Борищик Ю.С.

 Зроблено:

- капітальний ремонт туалетних кімнат груп «Зірочка», «Їжачок»;

- поточний ремонт групи «Квіточка» (заміна шпалер, монтаж стелі «Армстронгом», встановлення стінки у партамойні, придбання тюлевих гардин);

- косметичні ремонти всіх групових приміщень;

- заміна лінолеуму в роздягальні груп «Зірочка», «Квіточка»;

- замінено вхідні двері на пральні;

- виконано ремонт опалювальної системи;

- встановлено дитячий майданчик;

- встановлено нові партамойні у групах «Їжачок», «Сонечко»;

- замінено сантехніку на харчоблоці;

Протягом року було придбано:

          - 2 холодильники;

          - 2 телевізори;

          - 17 триярусних дитячих ліжок;

          - музичний центр, колонки, мікрофон;

          - м'ясорубку, ножі, кухонні дошки;

          - демонстрацій матеріал для розвитку мовлення та художньо-практичної діяльності;

          - методичний куточок.

Отже, проаналізувавши діяльність дошкільного закладу протягом навчального року, слід зазначити, що освітня, адміністративно-господарча та методична робота велась чітко і цілеспрямовано, поставлені завдання річного плану в цілому  виконані.

 

     На виконання рішення колегії управління освіти і науки Сумської міської ради від 23 грудня 2014 р. «Про підсумки роботи зі звернень громадян», наказу управління освіти і науки Сумської міської ради від 13.02.2018 «Про вивчення стану роботи зі зверненнями громадян у закладах освіти міста» в ДНЗ № 27 «Світанок» протягом 2017 – 2018 н. р. робота в закладі велась відповідно наказу ДНЗ від 04.01.2018 № 5-аг «Про затвердження графіку прийому громадян» та наказу від 13.02.2018  № 30 « Про стан роботи із зверненнями громадян у закладі дошкільної освіти» в таких напрямках:

-         забезпечували   реалізацію конституційних прав громадян на звернення та  особистий прийом,  обов’язкове одержання обґрунтованої відповіді, неухильного виконання норм чинного законодавства про звернення громадян

-         відповідальним за ведення документації з обліку особистого прийому громадян та реєстрації їх звернень і заяв призначено Л. В. Плужник (практичний психолог ДНЗ № 27 «Світанок»);

-         керівник та відповідальний  за ведення документації з обліку особистого прийому громадян та реєстрації їх звернень і заяв неухильно дотримувались вимог Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, у засобах масової інформації, затвердженої постановою Кабінету міністрів від 14.04.1997 № 348,а  також застосовували Класифікатор звернень громадян, затверджений постановою Кабінетом Міністрів України від 24.09.2008 № 858;

-         постійно дотримувались графіків особистого прийому громадян;

-         на нарадах при завідувачу розглядалися питання про звернення громадян (№ 28 від 20.02.2018 р.) ;

-         здійснювався кваліфікований об’єктивний розгляд звернень громадян, оперативно вживалися заходи  щодо практичного розв’язання питань, порушених громадянами;

-         щоквартально здійснювався аналіз та узагальнення звернень громадян для виявлення причин, що їх породжують ( за звітній період звернулося 42 чоловіка з таких питань: 32 чол. – оформлення дітей до садочка, 8 чол.- працевлаштування, 2 чол. – укладання договору;

-         постійно проводилась роз’яснювальна робота серед батьків в усіх аспектах навчально-виховного процесу;

-         здійснювалось оприлюднення інформації про стан роботи зі звернень громадян на Інтернет-сайті закладу в розділі «Запитуйте – відповідаємо».

-         в першу чергу були розглянуті звернення громадян, які потребують соціального захисту (  переселенці, учасники АТО, одинокі матері, в тому числі ромської національності) у виділенні місця для дітей в садочку вирішується позитивно. Звернення, які стосувалися влаштування дитини в садочок задоволені на 100%, звернення по працевлаштуванню задовільнили по мірі потреби садочка.

 

     Вихователь-метдист Воробйова Л. Впроводила значну роботу щодо змістовного наповнення та постійного оновлення власного Інтернет-сайту  (dnz27svitanok.jimdo.com). Сайт закладу оновлюється щотижня та за потребою, вирізняється  частотою відвідування, простий у використанні.

    

         З метою популяризації закладу діє сторінка в соціальній мережі «Фейсбук» (https://www.facebook.com/)

       У користуванні ДНЗ № 27 «Світанок» знаходяться 6 комп’ютерів, 2 ноутбуки, 1 мультимедійний проектор, 2 телевізори/

 

       Керівник та працівники ДНЗ володіють комп’ютером на достатньому рівні.